Nieuws

Ochtend­Mensen runnen we samen

Geschreven door Daimy Bach | Jul 8, 2025 12:45:00 PM

Door Daimy Bach, adviseur OchtendMensen sinds september 2024

Bij OchtendMensen geloven we in de kracht van samen bouwen. Naast onze opdrachten bij opdrachtgevers, runnen we als adviseurs samen onze eigen organisatie. Zo dragen we actief bij aan bijvoorbeeld werving & selectie, communicatie, acquisitie en kennisontwikkeling. Ieder OchtendMens levert een interne bijdrage en op vrijdagen komen we allemaal samen op kantoor om hieraan te werken.

Deze interne bijdragen bieden een unieke kans om je eigen kennis en ervaring te verbreden én direct impact te hebben op de ontwikkeling van OchtendMensen. Het stelt je in staat om buiten je studieachtergrond te ontdekken waar je goed in bent of wat je leuk vindt. Ook organiseren we samen leuke niet-werkgerelateerde activiteiten zoals onze kwartaalbijeenkomsten, sportactiviteiten en de driedaagse SummerCourse.

Als je bij een organisatie wilt werken waar je zelf aan het roer mag staan, dan zit je bij OchtendMensen goed. Graag vertel ik hoe ik intern mijn bijdrage lever.

Mijn interne taak: Strategisch Plan

Als procesleider van het strategisch plan 2026-2028 begeleid ik samen met een collega en onze directeur Mark Leemans het proces om onze koers voor de komende jaren uit te stippelen. Dit houdt in dat ik verantwoordelijk ben voor het verzamelen van input van alle betrokken partijen, zoals de adviseurs, opdrachtgevers en het managementteam. Als een soort puzzellegger brengen we al deze verschillende perspectieven samen tot één samenhangend toekomstbeeld.

In deze rol leer ik veel over veranderprocessen: hoe neem je mensen mee in een nieuwe richting en hoe creëer je draagvlak? Het geeft veel voldoening om te zien hoe uit alle gesprekken en inspiratiesessies ideeën samenkomen in een gezamenlijke richting voor OchtendMensen.

Presentator Inhousedagen

Een andere rol die ik vervul, is die van presentator tijdens onze Inhousedagen. Hoewel ik het spannend vind om voor groepen te staan, geeft het me ook veel energie. Deze rol geeft me een mooie mogelijkheid om me hier verder in te ontwikkelen. Als presentator verwelkom ik potentiële nieuwe collega's en vertel ik over mijn ervaringen bij OchtendMensen. Wie weet presenteer ik wel de Inhousedag waar jij langskomt: leuk om kennis te maken!

Team Voedsel: een nieuw domein

Als laatste heb ik ook een rol in team Voedsel. Dit team is ontstaan uit een gedeelde passie van een aantal collega’s voor voedselgerelateerde vraagstukken. Met mijn studieachtergrond in voeding en gezondheid voelde ik me direct aangetrokken tot dit team. Het is een diverse groep collega's, die inhoudelijk bezig willen zijn met het thema voedsel. We werken samen aan de acquisitie van opdrachten binnen dit thema en organiseren interne bijeenkomsten om kennis te delen. Zo organiseerden we recent een inspiratiesessie over de voedseltransitie in samenwerking met ons moederbedrijf TwynstraGudde.